Codzienne Puja w Klasztorze Namdroling by Załagodzić Kryzys Rozwoju Epidemii COVID-19

Liczba przypadków COVID-19 od pierwszego maja przekroczyła 150 milionów, z 400 000 nowych przypadków zarejestrowanych w Indiach w ciągu 24 godzin. Całkowita liczba ofiar śmiertelnych w Indiach osiągnęła ponad 211 000, z ponad 45 000 z nich w samym kwietniu, nic nie wskazuje by infekcja zwalnia.

Mnisi i mniszki Klasztoru Namdroling odprawiają codzienne puja od ostatniego tygodnia kwietnia, we wspólnym wysiłku by szybko załagodzić kryzys Covid-19, który eskaluje na całym świecie i by zaoferować modlitwy dedykacji dla wszystkich zmarłych na całym świecie, w szczególności wzrastającej liczbie zmarłych w Indiach. Pathgate już przekazał fundusze dla Klasztoru Namdroling by wspierać koszt codziennych puja, lamp ofiarnych i by sponsorować tegoroczny Saga Dawa Duchen.

Na codzienne puja składają się: Puja Ofiary Dymu, Ofiara Dymu Oczyszczająca Zanieczyszczenie Boskiej Niebieskiej Wody, Modlitwa za Załagodzenie Niepokojów Mamos, Praktyka Guru Yoga z recytacją Mantry Vajra Guru wraz z Modlitwą Siedmiu Wersów i Praktyką Białego Parasola.

Przez rodowe błogosławieństwo Buddów, Klasztor Namdroling nie zanotował nawet jednego przypadku COVID-19 od zamknięcia klasztoru w marcu 2020. Od stycznia 2021, mnisi i mniszki, którzy nie byli w stanie powrócić do klasztoru przez prawie rok, zaczęli wybierać się w drogę powrotną. Klasztor zorganizował pokoje w Centrum Medycznym Tsepal Tobkyed i Pensjonacie Paljor Darjeling by zapewnić zakwaterowanie dla powracających na potrzeby kwarantanny. Do tej pory powróciło w czterech oddzielnych grupach łącznie 830 mnichów i mniszek.    

Od stycznia w klasztorze został wprowadzony program szczepień administrowany przez personel medyczny ze Szpitala Charytatywnego Tso Jhe Khangsar przy użyciu Covishield – szczepionki produkowanej przez Indyjski Instytut Odporności. Do tej pory czterdziestu pracowników pierwszego kontaktu, Członkowie Zarządu klasztoru, mieszkańcy Domu dla Osób Starszych, mnisi i mniszki w wieku ponad 45 lat otrzymali drugą dawkę Covishield.

Bezpieczeństwo prawie 5 000 mnichów i mniszek w klasztorze ma nadrzędną wagę, szczególnie podczas ostatnich gwałtownych przyrostów przypadków COVID w Indiach. Została podjęta decyzja przez COMITET ZAPOBIEGANIA COVID Klasztoru Namdroling o tym, że zaopatrzenie całej sangha w szczepionki stało się nagłą niezbędną potrzebą, a pozyskiwanie szczepionek jest już w trakcie. Koszt szczepienia całej wyświęconej sangha będzie finansowane przez Naczelnego Opata Klasztoru Namdroling, Chogtrul Mugsang Kunchen Rinpoche i Instytut Pathgate. Na ten moment, chcielibyśmy prosić wszystkich naszych uczniów by starannie podtrzymywali codzienną praktykę i dbali o swoje bezpieczeństwo w tych nieprzewidywalnych czasach.