32 Nyingma Monlam Chenmo w Bodhgaya

Nyingma Monlam Chenmo, Wielki Festival Modlitwy, odbywa się w Bodhgaya w Indiach w Świątyni Mahabodhi, miejscu oświecenia Buddy, podczas pierwszych dziesięciu dni dwunastego miesiąca kalendarza tybetańskiego, od 1990 roku. Stał się on uroczystą okazją dla wiernych tradycji Nyingma, by modlić się za wszystkie istoty czujące i by oddać cześć założycielom ich tradycji. Ponad dziesięć tysięcy mnichów i mniszek wzięło udział w 31 Nyingma Monlam Chenmo, który rozpoczął się 26 stycznia 2020 roku i zakończył dziesięć dni później, 4 lutego.

Offering of Torma, flowers and fruit before the Bodhisattva tree of the Mahabodhi Temple Around 100 monks attend the Monlam

Komitet Wykonawczy Międzynarodowej Fundacji Nyingma Monlam, który jest odpowiedzialny za coroczną organizację wydarzenia, ogłosił 17 grudnia 2020 roku by poinformować wszystkich Kyabje Rinpoche i wspólnoty sangha różnych dziedziczących rodowód klasztorów, że 32 Nyingma Monlam Chenmo nie może się odbyć w tradycyjny sposób ze względu na związane z Covid-19 wytyczne dotyczące ograniczeń w przemieszczaniu się i zgromadzeń.

Offering of on the shrine before the Bodhisattva tree of the Mahabodhi Temple Offering of Khata to the throne of HH Penor Rinpoche and Yangtrul Drubwang Mingyur Dechen Garwang Zilnor Dorje Rinpoche

Z okazji 32 Nyingma Monlam Chenmo, który miał się odbyć w dniach od 14 do 23 stycznia 2021 roku, wszyscy dziedziczący rodowód Nyingma zostali poproszeni by ofiarować praktyki modlitwy w ich własnych klasztorach 8, 9 i 10 dnia 12 miesiąca kalendarza tybetańskiego, które odpowiadają 21, 22 i 23 stycznia 2021 roku. W celu kontynuacji Monlam Chenmo w tradycyjnej formie w Bodhgaya, Monlam odbył się przy udziale około 100 mnichów i ofiar przed drzewem Bodhi Świątyni Mahabodhi.