Pathgate Poszerza Posiłek dla Bezdomnych by Objąć Rodziny Borykające się z Trudnościami w Czasie Pandemii

W czasie gdy pandemia postawiła wielu ludzi w trudnej sytuacji, Lama Dondrup Dorje Rinpoche poszerzył wsparcie jakie Pathgate oferuje dla potrzebujących w jego rodzinnym mieście Newcastle upon Tyne, zapewniając cotygodniowe dostawy żywności do dwóch lokalnych organizacji dobroczynnych, The People’s Kitchen i West End Foodbank.

Two volunteers of the People’s Kitchen receiving food delivery

Po latach prowadzenia świetlicy dla bezdomnych gdzie mogli się spotkać by spożyć gorący posiłek, otrzymać pomoc i wsparcie, w trakcie pandemii, The People’s Kitchen dostosowując się do restrykcji lockdawnu oferując dla bezdomnych posiłki na wynos, nadal wydawała 140 gorących posiłków każdego wieczoru, około 40 000 gorących posiłków w roku.  

Od 2011 roku każdego tygodnia Pathgate dostarczało produkty żywnościowe dla The People’s Kitchen. Podczas pandemii, zostało zapewnione dodatkowe wsparcie finansowe celem wydawania przez nich posiłków na wynos. Na Święta Bożego Narodzenia w 2020 roku, Pathgate wsparł finansowo świąteczny obiad dla stałych gości oraz sfinansował zakup przez organizacje dobroczynną koszów z jedzeniem, śpiworów, ciepłej odzieży i przyborów toaletowych dla bezdomnych i zaprzyjaźnionych z organizacją ubogich.   

John McCorry, the Chief Executive Officer of the West End Foodbank preparing a food parcel

Newcastle West End Foodbank został założony w celu zapewnienia racji żywnościowych dla ludzi w trudnej sytuacji finansowej nie będących w stanie zapewnić wyżywienia dla swoich rodzin. W sumie w pierwszej połowie 2020 roku zostało wydanych ponad 26 000 racji żywnościowych, w porównaniu z 16 000 w roku ubiegłym.  

Ponad 40% otrzymujących świadczenia racji żywnościowych to dzieci. Do przyrządzenia racji żywnościowych dla tych rodzin zużyto 154 tony żywności. Od kwietnia do lipca 2020 przygotowane przez nich racje żywnościowe otrzymało 20 100 osób. Oznacza to wzrost o 210% w porównaniu to tego samego okresu rok wcześniej.

Pathgate każdego tygodnia dostarczało zapasy żywności dla West End Foodbank od rozpoczęcia pandemii. Poza cotygodniowymi dostawami żywności, zostało również zapewnione dla organizacji wsparcie finansowe w celu poczynienia dużych ilości podstawowych produktów żywnościowych po cenach hurtowych.