Wiadomość z Klasztoru Namdroling

Instytut Pathgate otrzymał oficjalny list z Klasztoru Namdroling w Indiach, odnośnie wskazówek dla Centrów Dharmy Palyul na całym Świecie, w odpowiedzi na wybuch Covid-19. Wiadomość pochodzi od Chogtrul Gyangkhang Rinpoche i Chogtrul Mugsang Kuchen Rinpoche.

Message from Namdroling Monastery, English
Message from Namdroling Monastery, Chinese

 

FUNDACJA DOBROCZYNNA PENOR RINPOCHE

Numer Rejestru Trust7 18/10A/Vol.AIII/P 181 

Data 23.03.2020

 

Wiadomość do wszystkich Centrów Dharmy Palyul na Świecie,

filia  Klasztoru Namdroling, Indie,

od dwojga Kierujących Klasztorem Namdroling,

Chogtrul Gyangkhang Rinpoche & Chogtrul Mugsang Kuchen Rinpoche

 

Drodzy Dharmiczni Bracia i Siostry,

Mamy nadzieję, że jesteście zdrowi, i że wszystkie sprzyjające uwarunkowania dojrzały ku temu byście wy i wasi ukochani byli w zdrowiu i dostatku. Wybuch Covid-19, który stał się globalną pandemią, spowodował dla wszystkich skrajny chaos w wielu miejscach. Stosujcie się dokładnie do wytycznych dotyczących środków ostrożności wyznaczonych i zalecanych przez lokalne służby zdrowia i WHO. Pamiętajcie by pozostać zdrowym zarówno fizycznie jak i psychicznie.

Nic nie trwa wiecznie, ta pandemia również nie będzie trwała długo. Zawsze generujcie Bodhichitta i praktykujcie Guru Yoga, recytujcie Zbroja Vajra mantra, Medyczny Buddha Mantra, Tara Mantra, i tak dalej, które z pewnością ochronią was samych i innych przed tą chorobą.

Dopóki sytuacja się nie ustabilizuje, prosimy was zrezygnujcie z grupowych praktyk. Bądźcie tak dobrzy i wykonujcie swoją praktykę w domu. Dla tych, którzy obecnie przebywają w obszarach zamkniętych, jest to bezcenna okazja by spędzić więcej czasu z rodziną i praktykować więcej to czego ktoś do tej pory się nauczył. Również ważnym i produktywnym dla was jest by praktykować Tonglen; przyjmowanie cierpienia innych istot czujących i dawanie im w zamian swojego szczęścia.

Nasz klasztor zawsze modli się by Covid-19 szybko ustąpił i by szczepionka i środki przeciwwirusowe zostały szybko odkryte przez specjalistów. Modlimy się również o wasze zdrowie i bezpieczeństwo, zawsze. Bądźcie przezorni i uważajcie na siebie.

 

Poprzez błogosławieństwa Buddha, Dharma i Sanha;

Oby wszyscy zmarli odrodzili się w Czystej Krainie!

Oby wszyscy pacjenci szybko wyzdrowieli!

Oby lekarstwo na tą chorobę płynęło wszędzie jak uzdrowicielski nektar!

Oby wszyscy mocno wierzyli w prawo Karmy!

Oby wszyscy byli wolni od paniki i doświadczyli wiecznego spokoju!

 

Z modlitwą i troską,

W imieniu Fundacji Dobroczynnej Penor Rinpoche

Przewodniczący Zarządu