Praktyka Modlitwy na Okoliczność Epidemii Koronawirusa

Prayer Practice for Epidemics

Ogromne podziękowania dla wszystkich naszych uczniów, którzy wzięli udział w praktyce Tonglen podczas Zimowego Odosobnienia Pathgate w odpowiedzi na kryzys wywołany pożarami lasów w Australii. W ciągu kilku godzin od oznajmienia przez Lamę Dondrup Dorje Rinpoche o tym, że dedykuje swoją praktykę na rzecz pomocy w kryzysie wywołanym pożarami lasów w Australii i zachęca by zaangażowali się w Tonglen praktykę wymiany swoich zasług za cierpienie innych, wiele raportów o wystąpieniu opadów deszczu na terenie całej Australii zaczęło pojawiać się w wiadomościach. Według Australijskiego Biura Meteorologicznego, nie spodziewano się opadów aż do lutego, a więc ten deszcz, który pojawił się w odpowiednim momencie nie był przypadkowy. Deszcz można było opisać jako delikatny, a powietrze jako orzeźwiające i o wysokiej wilgotności, towarzyszyło temu poczucie spokoju. Można było go odczuć jak deszcz błogosławieństwa.  Dalsze opady występowały przez cały styczeń. Na dzień 10 lutego, Australia ogłosiła, że pożar lasów został oficjalnie ugaszony a rejony nim objęte powróciły do stanu wiecznie zielonej przyrody, gdzie poziom wody w Tamie Warragamba w Nowej Południowej Walii podniósł się z 41% do 61% dzięki opadom w ubiegłym tygodniu.

Wielu uczniów z długim stażem, którzy od trzydziestu lat stosują nauczania Lamy Dondrup Dorje Rinpoche, nie było zaskoczonych takim rozwojem sytuacji w Australii, ponieważ wielokrotnie byli świadkami dużej liczby podobnych zjawisk z zakresu nagłych zmian pogody na całym świecie kiedykolwiek Lama Dondrup Dorie Rinpoche był obecny, jak w przypadku nieoczekiwanych i długich opadów deszczu, który ugasił pożary lasów w całej Grecji w okresie lata 2019 roku.

Podczas rozpoczęcia ostatniego Zimowego Odosobnienia Pthgate w grudniu 2019 roku, Lama Dondrup Dorje Rinpoche zaznajomił uczniów z nową praktyką specjalnie w celu opanowania epidemii, dwa tygodnie przed wybuchem Koronawirusa w Chinach.

W odpowiedzi na zapytanie jaką praktykę stosować w czasie obecnego kryzysu związanego z Koronawirusem, Lama Dondrup Dorje Rinpoche poradził krótką praktykę, która okazała się skuteczna podczas kryzysu SARS w 2003 roku.

Ta praktyka łączy modlitwy i mantry Guru RinpocheGuru DragpoLhamo LomagyonmaMedycznego Budda, i Avalokiteshvara. Ta praktyka powinna być stosowana codziennie przez tych, którzy pragną ją stosować. W/w praktykę modlitwy można zobaczyć klikając na link poniżej, aby zapisać pdf kliknij prawy przycisk.

Zobacz i Pobierz Praktykę Modlitwy