Podsumowanie działalności Pathgate w 2018 roku

Buddha Statue

W 2018 roku, Lama Dondrup Dorje Rinpoche kontynuował wsparcie dla uczniów Pathgate na całym świecie, nieprzerwanie podróżując by nauczać w Centrach Pathgate i obiektach w Europie i Azji. Będąc w Rumuni, 19 kwietnia 2018, Lama Dondrup Dorje Rinpoche spełnił prośbę by odwiedzić i otworzyć nowe Centrum Buddyjskie “Bodhi Dargyeling” w Pitesti, 120 km na północny zachód od Bukaresztu.

Tibetan Dance

Główna przerwa w harmonogramie podróży Lamy Dondrup Dorje Rinpoche przypadła na lato, spędził wtedy dziewięć tygodni prowadząc Letnie Odosobnienie Pathgate w Angli z uczniami z całego świata, którzy przybyli by praktykować. Oprócz codziennej rutyny, na którą składały się nauczania, modlitwy i puja, ćwiczenia fizyczne, ciche siedzenie i nauczania audio, wszyscy uczniowie wzięli udział w pracach nad przygotowaniem odnowionej wersji filmu „Życie Guru Rinpoche”. Wielu uczniów spędziło popołudnia rotoscopując, gdy inni pracowali nad produkcją kostiumów i brali udział w nagraniach w naszym własnym studio z tłem zielonego ekranu, z wbudowanymi podwieszanymi uprzężami do filmowania latających dakini i urządzeniami scenicznymi symulującymi łodzie, trony, zwierzęta i podobne. Nagrania w plenerze często zaczynały się o 5 rano i niejednokrotnie trwały do wieczora. Prace nad filmem „Życie Guru Rinpoche” były również kontynuowane przez cały rok, obejmując filmowanie w lokalizacjach na wybrzeżu angielskim, Krainie Jezior i w Szkocji, na safari w Anglii i w Indiach, innych miejscach w Indiach i podróże w celach zakupowych nabycia kostiumów, materiałów i rekwizytów w Anglii, Włoszech, Rumunii, Singapurze, Chinach, Japonii i Australii. Wiele kostiumów zostało zakupionych lub wykonanych na zamówienie w Cheng Du, wrotach Tybetu, a inne zostały wykonane przez świeckich i wyświęconych uczniów pracujących wspólnie przez cały rok.

Rozdział Drugi filmu został ukończony i został obejrzany i skomentowany przez J.Ś. Karma Kuchen Rinpoche. Aby zobaczyć aktualnie ukończone części filmu kliknij tutaj.

Codzienne Nauczanie Audio jest nieprzerwanie prowadzone każdego wieczora w Centrum Pathgate w Newcastle i zostało również udostępnione uczniom Lamy Dondrup Dorje Rinpoche na całym świecie przez stronę internetową dla uczniów.

Buddha Statue

Program Partnerski Pathgate kontynuował wsparcie finansowe edukacji i placówek dla młodzieży i wyświęconych. Niezbędne wsparcie jest nieprzerwanie oferowane osobom starszym i bezdomnym. Wszystko to jest możliwe dzięki szczodremu wsparciu uczniów i przyjaciół Instytutu Pathgate na całym świecie. Jeśli chciałbyś wspierać Program Partnerski Pathgate i stać się Przyjacielem Pathgate International, możesz to uczynić klikając Przekaż Darowiznę.