Podsumowanie Działalności Pathgate w 2017 roku

Czcigodny Lama Dondrup Dorje nauczając podczas Letniego Odosobnienia 2017

W 2017 roku, Czcigodny Lama Dondrup Dorje kontynuował swoje podróże po świecie dając nauczania i wspierając uczniów Pathgate w Hongkongu, Singapurze, Australii, Japoni, Anglii, Grecji, Włoszech, Rumunii i Polsce. W 2018 roku uczniowe w Polsce będą mogli korzystać ze wsparcia w postaci nowej Polskiej wersji językowej Strony Internetowej Pathgate. Strona internetowa Pathgate jest już dostępna w wersji Angielskiej, Greckiej, Włoskiej, Rumuńskiej, Polskiej, Chińskiej i Japońskiej.

Uczestnicy w czasie Letniego odosobnienia Pathgate 2017 w Centrum Dharmy Pathgate

W 2017 roku Letnie Odosobnienie Pathgate w Newcastle w Anglii, odbyło się w lipcu i sierpniu, gdzie wielu uczniów miało sprzyjające warunki by uczestniczyć w całym dziewięciotygodniowym odosobnieniu. Jako część codziennego programu odosobnienia, Letnie Odosobnienie 2017 obejmowało codzienną ofiarę dymu Riwo Sangcho, Vajrakilaya i Tara puja, a u wielu uczniów wystąpiły oznaki odniesionych znacznych korzyści z tych praktyk. W czasie Odosobnienia, Czcigodny Lama Dondrup Dorje kontynuował Nauczanie o Modlitwie Siedmiu Wersów do Guru Rinpoche, które odbywało się w czasie całego 2017 roku.

Codzienne Nauczania Audio były dostępne co wieczór w naszym Centrum Pathgate w UK od dłuższego czasu. Taka możliwość jest obecnie dostępna na prośbę, dla tych uczniów Pathgate, którzy otrzymali ku temu pozwolenie od Czcigodnego Lamy Dondrup Dorje.

Były kościół został przekształcony w nowe Centrum Palyul w New York City

W sierpniu, prośba o finansowe wsparcie została wystosowana przez Khenpo Tenzin Norgay, który poświęcił ostatnie cztery lata na zgromadzenie sumy $ 1.000.000 USD na zakup byłego kościoła w dzielnicy Queen w Nowym Jorku, aby przekształcić go w miejskie Centrum Palyul, co było jednym z ostatnich niespełnionych pragnień Jego Świątobliwości Penor Rinpoche, w tym celu, Khenpo Tenzinowi Norgay udało się zgromadzić $ 600.000 USD, co nadal było w pewnym stopniu niewystarczające na pokrycie ceny ofertowej nieruchomości. Czcigodny Lama Dondrup Dorje w odpowiedzi na tę prośbę, był w stanie zaoferować wystraczającą sumę pieniędzy by uczynić możliwym dla Khenpo Tenzin Norgay zakup budynku w imieniu Palyul Ling International w USA i rozpoczęcie procesu renowacji budynku, obejmującego przygotowanie zakwaterowania dla mnichów, którzy będą tam przebywać. Budynek obecnie oczekuje na zatwierdzenie transakcji sprzedaży przez pełnomocnika Stanu Nowy York.

Niektórzy z uczniów sponsorowanych przez Program Partnerski Pathgate

Program Partnerski Pathgate kontynuuje swoje trwające zobowiązania finansowania edukacji młodzieży i wyświęconych w różnych krajach takich jak Mongolia, Indie, Nepal. Cotygodniowe wsparcie dla miejscowych bezdomnych i chorych również trwało przez cały rok. Wszystko to stało się możliwe dzięki hojnemu wsparciu uczniów i przyjaciół Instytutu Pathgate na całym świecie. Jeśli chciałbyś wspierać Program Partnerski Pathgate i stać się Przyjacielem Pathgate International, możesz to zrobić klikając na link Ofiaruj Darowiznę.