Przegląd Działalności Pathgate 2016

W roku 2016, Czcigodny Lama Dondrup Dorje kontynuował wspieranie uczniów Pathgate utrzymując pełen terminarz podróży i nauczań na świecie.

Oprócz przeprowadzenia wielu odosobnień w Anglii oraz regularnych wizyt w Hong Kongu, Singapurze, Nagano, Sydney, Melbourne, Mediolanie, Atenach i Bukareszcie, Czcigodny Lama Dondrup Dorje dwukrotnie odwiedził Kraków w Polsce w 2016 roku by nauczać i wesprzeć powstanie nowej grupy praktykującej dla lokalnych uczniów. Czcigodny Lama Dondrup Dorje w październiku na zaproszenie uczniów, którzy byli obecni w Nagano po raz pierwszy odwiedził, także Osakę by nauczać.

Anis (nuns) of the Pathgate Institute demonstrate the making of tormas to students during the Winter Retreat
Ven. Lama Dondrup Dorje with students in Poland

Letnie Odosobnienie Pathgate w Newcastle w Anglii trwało, jak zazwyczaj dziewięć tygodni i wzięło w nim udział wielu uczniów z całego świata z czego większość pozostawało by skorzystać z codziennych nauczań audio oferowanych każdego wieczoru w Centrum Pathgate w Newcastleo.

Ven. Lama Dondrup Dorje with students in Osaka, Japan
Ven. Lama Dondrup Dorje with students during Pathgate Summer Retreat 2016

Program Partnerski Pathgate kontynuował fundowanie edukacji i zaplecza dla młodych i wyświęconych w różnych krajach, takich jak Mongolia, India i Nepal, oprócz całorocznego niezbędnego wsparcia dla starszych i bezdomnych. To wszystko to stało się możliwe dzięki hojnemu wsparciu uczniów i przyjaciół Instytutu Pathgate na całym świecie. Jeśli chciałbyś wesprzeć Program Partnerski Pathgate i zostać Przyjacielem Pathgate International, możesz to uczynić klikając w link Ofiaruj Darowiznę.