Jedenasty Dzierżawca Tronu Palyul, Trzeci Drubwang Pema Norbu Rinpoche, Thubten Leshed Chokyi Drayang, znany również jako
Do-Ngag Shedrub Tenzin Chog-Lei Namgyal
(1932 – 2009)

Obraz Thangka Trzeciego Drubwang Pema Norbu Rinpoche

Trzeci Drubwang Pema Norbu Rinpoche urodził się w roku Wodnej Małpy (1932 r.) w Powo regionie Kham, w Południowo-Wschodnim Tybecie. Szczegóły jego narodzin były dokładnie takie jak opisano w przepowiedni Thubten Chokyi, piątego Dzogchen Rinpoche. Inkarnacja drugiego Drubwang Pema Norbu była rozpoznana przez Khenpo Ngaga Rinpoche. W wieku czterech lat, małe dziecko zostało intronizowane przez Thubten Chökyi Dawa i Karma Thekchok Nyingpo w Klasztorze Palyul. Tam rozpoczął on sowoją naukę sutra i tantra od pełnego zakresu rodu Nyingma i otrzymał wszystkie przekazy i inicjacje od Khenpo Ngaga Rinpoche, drugiego Choktrul Rinpoche, czwartego Karma Kuchen Rinpoche, Khenpo Legshed Jordan, Khenpo Lodrö, Pema Jigmed i innych znakomitych Mistrzów tamtych czasów.

Trzeci Drubwang Pema Norbu Rinpoche przykładał się sumiennie w praktyce dharma. Jedynie siedemnaście dni zajęło mu ukończenie akumulacji stu tysięcy pokłonów we wstępnych praktykach Ngondro z Nam ChöDzogchen „Wyzwolenie w Dłoni”. Pod nadzorem swojego źródłowego guru, udał się na czteroletnie odosobnienie i osiągnął spełnienie we wszystkich etapach praktyk jakie otrzymał. Kiedy wyszli z odosobnienia, Chogtrul Rinpoche obwieścił, że trzeci Drubwang Pema Norbu Rinpoche był jedynym lama w tamtym czasie, który posiadał pełny rodowód Terton Migyur Dorje Nam Chö i objawienia Ratna Lingpa.

W latach 1950-tych, trzeci Brubwang Pema Norbu Rinpoche odbył liczne pielgrzymki po Tybecie do wszystkich głównych miejsc świętych, w których złożył hojne ofiary. Kontynuował propagowanie Doktryny Buddy daleko i szeroko poprzez sponsorowanie i wspieranie różnorodnego zakresu działań pełnych współczucia. W 1959 roku, trzeci Drubwang Pema Norbu Rinpoche zdecydował przenieść się do Indii dla uchronienia Doktryny Buddy dla dobra wszystkich istot czujących. Wraz z małą grupą mnichów, osiedlił się w regionie Bylakuppe w Mysore, w Południowych Indiach.

W roku Wodnego Królika (1963 r.), pod osobistym nadzorem trzeciego Drubwang Pema Norbu Rinpoche, Thekchok Namdrol Shedrub Dargye Ling (klasztor Namdroling) wszczął swoją pierwszą fazę budowy. Zaczynając od małej bambusowej świątyni, z garstką mnichów w 1963 roku, główna siedziba trzeciego Drubwang Pema Norbu Rinpoche w Indiach obecnie obejmuje liczne świątynie, stupa, szkoły podstawowe, dratsang, shedras, centrum odosobnienia, klasztor dla mniszek, dom dla odwiedzających, dom starców i szpital, ewoluowała by stać się największym klasztorem tybetańskim w Indiach z wyświęconą sangha liczącą ponad sześć tysięcy mnichów i ponad tysiąc mniszek. Poza propagowaniem Doktryny Buddy w Indiach i Tybecie, do którego odbywał ponowne wizyty od 1982 roku, trzeci Brubwang Pema Norbu Rinpoche założył wiele centrów dharma na całym świecie, w tym w USA, Kanadzie, Meksyku, Taiwanie, Hongkongu, Makao, Filipinach, Singapurze, Australii i Portugalii. Wieczorem 27 marca 2009 roku (pierwszego dnia drugiego tybetańskiego miesiąca), trzeci Drubwang Pema Norbu Rinpoche odszedł z tego świata i wszedł w medytacyjny stan thugdam. Po spędzeniu sześciu i pół dnia w medytacyjnym stanie światłości, rankiem w piątek 3 kwietnia 2009 roku, uwolnił swoje ciało z medytacji i wszedł w Parinirvana.