Guru Yoga

Venerable Lama Dondrup Dorje praying in front of the Kudung of his root guru, the late Holiness Pema Norbu Rinpoche at Namdroling Monastery in India

Ze wszystkich 84 000 nauczań wyłożonych przez Pana Buddę i 64 000 tantrycznych tekstów, nauczanie o Oddaniu dla Guru jest najpotężniejszym, najbardziej użytecznym sposobem osiągnięcia spełnienia. Znajduje się ono w sercu istoty wszystkich Buddyjskich praktyk, będąc praktykowanym przez wszystkich Buddów i bez których nie jest możliwym żeby osiągnąć jakiekolwiek rezultaty zarówno na ścieżce sutrayana lub tantrayana.

Tak więc rozpoczyna się cytat nauczania o Oddaniu dla Guru wyłożonego przez Czcigodnego Lama Dondrup Dorje Rinpoche przd tym jak wielu uczniów otrzymało śluby powierzenia się od późnego Świątobliwości Penor Rinpoche.

Czcigodny Lama Dondrup Dorje Rinpoche wyjaśnia, że cechy, które widzimy u innych są cechami, które sami przejawiamy – chciwa osoba jest skłonna do postrzegania innych jako osoby chciwe, osoba gniewna postrzega innych jako osoby gniewne. Ażeby praktykować Oddanie się Guru, osoba powinna postrzegać swojego nauczyciela jako Buddę. Ponieważ to co projektujemy na innych jest po prostu odzwierciedleniem tego co znajduje się w naszych umysłach, trenując się w tym by widzieć tylko dobre cechy naszego ucznia duchowego, zrodzimy możliwość uświadomienia sobie natury Budda, która już znajduje się w nas wszystkich. Ta istotna wskazówka ma zastosowanie we wszystkich dziedzinach życia, w ten sposób, że traktując wszystkie sprawy z pokorą, możemy nauczyć się wszystkiego, natomiast widząc tylko wady w naszych nauczycielach duchowych lub u innych, tylko wzmacniamy nasze słabe strony i wzmacniamy nasze negatywne podejście. To dzięki naszemu oddaniu całym sercem nauczycielowi duchowemu, przez okazanie mu szacunku, służąc mu i składając mu ofiary, możemy zbudować pozytywny potencjał, który pozwoli nam stać się wyzwolonymi od wszystkich naszych cierpień.  

Odtwórz Nagranie (25 min)

By zapisać to nauczanie, kliknij prawym przyciskiem na powyższy link i wybież "Zapisz plik jako"