Szacunek, Pokora i Wdzięczność

Uczniowie podczas modlitwy na Letnim Odosobnieniu Pathgate w Grecji

Przyjmuj każdy moment w życiu z szacunkiem, pokorą i wdzięcznością, tak jakbyś przyjmował honorowego gościa i zawsze angażuj się uważnie z entuzjazmem bezwarunkowego współczucia. Taką receptę na życie, które jest w harmonii z naturą prawdy, dał Lama Dondrup Dorje Rinpoche. Jest ona również tematem naszego najnowszego nauczania audio.  

Kiedy praktykujemy szacunek, jesteśmy szczerzy i prawdziwi, angażując się zgodnie z błogosławieństwami, które otrzymaliśmy, ponieważ dostrzegamy jak ważnym jest by zdawać sobie sprawę z tego, że wszystko nieprzerwanie się zmienia i że, poprzez zaniedbywanie małych rzeczy sami siebie ukierunkowujemy na bezmyślność.

Praktykę pokory rozpoczynamy od bycia świadomym jak chodzimy, siedzimy, mówimy oraz sposobu i postawy jaką powinniśmy przyjąć we wszystkich naszych relacjach.

Na koniec, praktykując wdzięczność, pamiętamy dobroć naszych rodziców i zaczynamy dostrzegać, że każda jedna rzecz, którą otrzymujemy, otrzymujemy ją dzięki błogosławieństwu, którym inni ludzie nas obdarzyli. Lama Dondrup Dorje Rinpoche kończy polecając nam metodę za pomocą, której zaczniemy rozumieć czym jest prawdziwa wiara, oddanie i lojalność.

Odtwórz Nagranie (18 min)

Aby zapisać to nauczanie, kliknij prawym przyciskiem na powyższy link i wybierz "Zapisz plik jako"