Wyciszanie Umysłu

Uczniowie praktykujący medytację we Włoszech

W Nauczaniu Audio “Wyciszanie Umysłu” Lama Dondrup Dorje Rinpoche wyjaśnia jak ważnym jest by nie posiadać rozbieganego umysłu i wskazuje na różnicę pomiędzy byciem zajętym a byciem produktywnym, zachęcając nas by nie marnować naszego życia będąc zaangażowanym w różnorodne rzeczy, które rozpraszają naszą uwagę. Tylko dzięki utrzymywaniu odpowiedniej motywacji jesteśmy w stanie powstrzymać nasz umysł od zaangażowania w niewłaściwym kierunku.

Potrzeba medytacji i bycia świadomym co robisz w danym momencie jest przedstawione w historii z czasów Pana Buddy, kiedy rozbitek ze statku zwraca się o nauczanie do Pana Buddy i zostaje pouczony by zwracał uwagę na to co słyszy i widzi w danym momencie. Jest to metoda medytacji, poprzez zastosowanie instrukcji, które otrzymał szybko osiągnął wyzwolenie z cierpienia.

Lama Dondrup Dorje Rinpoche podsumowuje wyjaśniając jak usunąć niejasność, by jasne zrozumienie było w stanie dojrzeć i rozkwitnąć. By rzeczywiście usunąć niejasność, powinniśmy zastosować Buddyjską praktykę medytacji i rozwinąć pełną świadomość naszych zmysłów, będąc jednocześnie w pełni obecnym w danym momencie.  

Odtwórz Nagranie (18 min)

Aby zapisać to nauczanie, kliknij prawym przyciskiem na powyższy link i wybierz "Zapisz plik jako"