Wartość Życia

Cute kids holdings hands

W każdym z nas jest bezcenny skarb, czysty umysł, natura Buddy.

Jak nieoszlifowane diamenty, większość ludzi nie dostrzega tego skarbu i nie udaje im się spożytkować bezcenną wartość ich ludzkiego życia, zajmując się w zamian przyziemnymi troskami przemijających przyjemności i zysku. Jak skała, w której znajduje się bezcenny diament musi zostać rozcięta by uzyskać znajdujący się w środku diament, tak umysł musi zostać oczyszczony i wytrenowany by ujawnić naturę Buddy.

W tym nauczaniu, Czcigodny Lama Dondrup Dorje Rinpoche podkreśla potrzebę doceniania tej cennej okazji i wyjaśnia jak ważnymi są Trzy Narzędzia Mądrości powtarzanego słuchania nauczania by twój umysł nie odseparował się od Buddha Dharma, powtarzanego rozważania i medytacyjnego działania – bycia świadomym co robisz, kiedy to robisz i wyjaśnia, że to poprzez te trzy etapy osiągniesz stopniowy rozwój.

Czcigodny Lama Dondrup Dorje Rinpoche opisuje, dlaczego tylko poprzez badanie rzeczy w zgodny z prawdą i szczery sposób można wygenerować harmonię w sobie samym i jako rezultat harmonię z tymi, z którymi wchodzisz w kontakt.

Odtwórz Nagranie (23 min)

Aby zapisać nauczanie kliknij prawym przyciskiem na powyrzszy link i wybierz "Zapisz link jako"