Rozmyślanie o Śmierci i Nietrwałości

Scena Trzęsienia Ziemi w Sichuan w Chinach, które miało miejsce 12 maja 2008 r. Ponad pięć milionów ludzi straciło dach nad głową a liczba zabitych przekroczyła 60 000.

Dlaczego tak ważnym jest by medytować o śmierci? Ponieważ, czy ci się to podoba czy nie, śmierć nadejdzie. Jest to wyjaśnione przez Lama Dondrup Dorje Rinpoche w ‘Rozmyślanie o Śmierci i Nietrwałości”, ostatnim nauczaniu audio dostępnym do odsłuchania online lub jako MP3 do ściągnięcia.

Lama Dondrup Dorje Rinpoche wyjaśnia wady niepamiętania o śmierci i nietrwałości oraz korzyści z nieprzerwanego pamiętania o śmierci i nietrwałości. Podając liczne przykłady wielu wielkich Mistrzów, przypomina nam: „Najlepszą ofiarą jaką możesz złożyć Buddzie jest rozmyślanie o śmierci i nietrwałości.”  

Scene from the Sichuan Earthquake in China, which took place on the 12th May 2008. Over five million people are made homeless with casualty figures exceeding 60,000

Lama Dondrup Dorje Rinpoche daje nam również wskazówki jak przeprowadzić „Dziewięciopunktową medytację o Śmierci”, poprzez, którą zrozumienie pewności śmierci i nieznajomości godziny śmierci, może zostać osiągnięte. Kontynuuje podkreślając jak niecierpiącą zwłoki jest potrzeba porzucenia przywiązania do przyziemnych trosk, aby można było rozpocząć implementowanie praktyki Dharma w codziennym życiu, w celu osiągnięcia dwojakiego spełnienia, zarówno dla siebie jak i dla innych, podczas gdy nadal możemy cieszyć się osobistym darem cennego życia ludzkiego.

Odtwórz Nagranie (22 min)

Transkrypt w języku polskim

Aby zapisać to nauczanie, kliknij prawym przyciskiem no powyższy link i wybierz "Zapisz link jako"