Nowe Nauczanie Audio: Jak praktykować Buddhadharma . . . Aktualności Nauczań Pathgate znajdziesz na: Harmonogram Nauczań

Aby wysłuchać Nauczań Audio, kliknij link "Play Audio". Aby zachować kopię MP3, kliknij prawym przyciskiem na link i wybierz "Zapisz link jako"

Aby dowiedzieć się więcej o Dharmie odwiedź Wrota Dharmy.

Jak praktykować Buddhadharma Nowość

Przypominając uczniom, że największym ze wszystkich czynów cnoty jest troska o naszych rodziców, Lama Dodnrup Dorje Rinpoche wyjaśnił, że kiedy mamy mocną motywację by troszczyć się o tych, którzy autentycznie troszczą się o nas, wtedy zarówno niebo i ziemia będą nas wspierać.

Odtwórz nagranie (40 min)

Read more ...

Porzuć Opinie by Przynieść Pokój dla Umysłu

Strzegąc z uwagą naszego ciała, mowy i umysłu, jesteśmy w stanie porzucić niekorzystne nawyki i powstrzymać umysł przed zbłądzeniem w posiadanie opinii.

Odtwórz nagranie (20 min)

Read more ...

Zobacz Prawdę z Wyciszonym Umysłem

Wyciszony umysł jest w stanie utrzymać nasz umysł bezpiecznym, z dala od emocjonalnych przeszkód, wynikających z przywiązania, niechęci i ignorancji, eliminując w ten sposób tysiące trudności w naszym życiu.

Odtwórz Nagranie (29 min)

Read more ...

Lama Dondrup Dorje opisuje Aspekty Ścieżki, potrzebę rozpoznania przemijania oraz pustki, i prawdziwy powód osiągnięcia ludzkiego życia. Czytaj Więcej... .

 

Odtwórz Nagranie (25 min)          Transkrypt w języku polskim

Read more ...

Stany Naturalności

Lama Dondrup Dorje opisuje Osiem Przyziemnych Obaw i wyjaśnia Stany Naturalności, jak zostały opisane w Buddyjskich sutrach..

Odtwórz Nagranie (27 min)          Transkrypt w języku polskim

Read more ...

Cztery Pieczęcie Dharmy

Cztery Pieczecie Dharmy wyjaśniają: wszystkie zjawiska są nietrwałe, pojęcie "Ja" nie istnieje, Nirwana jest pokojem, i wszystkie uwarunkowane zjawiska są z natury cierpieniem...

Odtwórz Nagranie (25 min)          Transkrypt w języku polskim

Read more ...

Powierzenie się

Zawierzając i ufając całym sercem Trzem Klejnotom - Bddzie, Dharmie i Sandze, jesteśmy w stanie wyeliminować niezdecydowanie i zdezorientowanie by zrealizować nasz prawdziwy potencjał.

Odtwórz Nagranie (25 min)          Transkrypt w języku polskim

Read more ...

Co jest Istotą Budda Dharmy?

Porzucenie negatywnych działań, generowanie doskonałej cnoty, i ujarzmienie umysłu, stanowi istotę Budda Dharmy. Lama Dondrup Dorje wyjaśnia na czym polegają te działania, i Zasady Ścieżki, którą musimy podążać.

Odtwórz Nagranie (23 min)         Transkrypt w języku polskim

Read more ...