Aby wysłuchać Nauczań Audio, kliknij link "Play Audio". Aby zachować kopię MP3, kliknij prawym przyciskiem na link i wybierz "Zapisz link jako"

Aby dowiedzieć się więcej o Dharmie odwiedź Wrota Dharmy.

Jak praktykować Buddhadharma Nowość

Przypominając uczniom, że największym ze wszystkich czynów cnoty jest troska o naszych rodziców, Lama Dodnrup Dorje Rinpoche wyjaśnił, że kiedy mamy mocną motywację by troszczyć się o tych, którzy autentycznie troszczą się o nas, wtedy zarówno niebo i ziemia będą nas wspierać.

Odtwórz nagranie (40 min)

Read more ...

Porzuć Opinie by Przynieść Pokój dla Umysłu

Strzegąc z uwagą naszego ciała, mowy i umysłu, jesteśmy w stanie porzucić niekorzystne nawyki i powstrzymać umysł przed zbłądzeniem w posiadanie opinii.

Odtwórz nagranie (20 min)

Read more ...

Zobacz Prawdę z Wyciszonym Umysłem

Wyciszony umysł jest w stanie utrzymać nasz umysł bezpiecznym, z dala od emocjonalnych przeszkód, wynikających z przywiązania, niechęci i ignorancji, eliminując w ten sposób tysiące trudności w naszym życiu.

Odtwórz Nagranie (29 min)

Read more ...

Wartość Życia

W każdym z nas jest bezcenny skarb, czysty umysł, natura Buddy, która może zostać ujawniona jedynie przez trening umysłu, tak samo jak surowy diament jest szlifowany i polerowany.

Odtwórz Nagranie (23 min)

Read more ...

Rozmyślanie o Śmierci i Nietrwałości

Lama Dondrup Dorje Rinpoche przedstawia nam dziewięciopunktową medytację o Śmierci i opisuje zalety pamiętania o śmierci i nietrwałości oraz wady niepamiętania o nich.

Odtwórz Audio (22 min)               Transkrypt w języku polskim

Read more ...

Siedem Kroków do Szczęścia

Z nauczania Pana Buddy, opisującego siedem metod, dzięki którym można osiągnąć ostateczne, niezakłócone, kojące szczęście i wyeliminować wszystkie nieczystości i negatywne nastawienie.

Odtwórz Nagranie (16 min)

Read more ...

Korzyści Przyjęcia Święceń Klasztornych

Lama Dondrup Dorje Rinpoche wyjaśnia właściwą motywację przyjęcia wyświęceń klasztornych, cechy wyświęconych i korzyści dochowywania ślubów.

Odtwórz Nagranie (26 min)

Read more ...

Prawda o Powierzeniu Się

Lama Dondrup Dorje Rinpoche wyjaśnia Powody dla Powierzania Się Trzem Klejnotom Budda, Dharma Sangha; mocy i cechom Pana Buddy i zobowiązania jakich podejmuje się osoba przez powierzenie się.

Play Audio (36 min)

Read more ...

Dlaczego Uczyć się Dharmy? 

Lama Dondrup Dorje opisuje Aspekty Ścieżki, potrzebę rozpoznania przemijania oraz pustki, i prawdziwy powód osiągnięcia ludzkiego życia...

Odtwórz Nagranie (25 min)          Transkrypt w języku polskim

Read more ...

Cztery Niejasności

Z Czterech Trucizn, najbardziej destrukcyjna jest Niejasność. Opisując cztery główne typy niejasności, Lama Dondrup Dorje Rinpoche mówi o potrzebie codziennej czujności w obserwowaniu umysłu i znaczeniu jakie ma dedykowanie wszystkiego co robimy.   

Odtwórz Nagranie (25 min)          Transkrypt w języku polskim

Read more ...

Buddyjskie Podejście do Tytoniu

W oparciu o Terma i przepowiednie wielu wielkich mistrzów, nauczanie to wyjaśnia pochodzenie tytoniu i innych narkotyków, i ich negatywny wpływ.

Odtwórz Nagranie (22 min)

Read more ...

Stany Naturalności

Lama Dondrup Dorje opisuje Osiem Przyziemnych Obaw i wyjaśnia Stany Naturalności, jak zostały opisane w Buddyjskich sutrach...

Odtwórz Nagranie (27 min)          Transkrypt w języku polskim

Read more ...

Cztery Pieczęcie Dharma

Cztery Pieczecie Dharma wyjaśniają: wszystkie zjawiska są nietrwałe, pojęcie "Ja" nie istnieje, Nirwana jest pokojem, i wszystkie uwarunkowane zjawiska są z natury cierpieniem...

Odtwórz Nagranie (25 min)          Transkrypt w języku polskim

Read more ...

Powierzenie się

Zawierzając i ufając całym sercem Trzem Klejnotom - Bddzie, Dharmie i Sandze, jesteśmy w stanie wyeliminować niezdecydowanie i zdezorientowanie by zrealizować nasz prawdziwy potencjał.

Odtwórz Nagranie (25 min)          Transkrypt w języku polskim

Read more ...

Co jest Istotą Budda Dharmy?

Porzucenie negatywnych działań, generowanie doskonałej cnoty, i ujarzmienie umysłu, stanowi istotę Budda Dharmy. Lama Dondrup Dorje wyjaśnia na czym polegają te działania, i Zasady Ścieżki, którą musimy podążać.

Odtwórz Nagranie (23 min)         Transkrypt w języku polskim

Read more ...