Nowe Nauczanie Audio: Porzuć Opinie by Przynieść Pokój dla Umysłu . . .     Aktualne Nauczania Pathgate: Honkong: 11 - 14 styczeń 2019 . . .  Singapur: 16 - 20 styczeń 2019 . . .  Australia: 22 styczeń - 3 luty 2019 . . .  Anglia: 9 - 10 luty 2019 . . .  Włochy: 16 - 17 luty 2019 . . .  Grecja: 2 - 3 marzec 2019 . . .  Polska: 23 - 24 marzec 2019 . . .  Więcej szczegółów znajdziesz na: Harmonogram Nauczań

 

 

Noworoczny Harmonogram Nauczania Czcigodnego Lamy Dondrup Dorje

Czcigodny Lama Dondrup Dorje udziela powierzenia się uczennicy z Japonii podczas Letniego Odosobnienia 2017

Pierwszy dziń Nowego 2018 Roku był jednocześni ostatnim dniem siedemnastodniowego Zimowego Odosobnienia Pathgate w Newcastle upon Tyne w Anglii. 

Po jego udanym zakończeniu, Czcigodny Lama Dondrup Dorje będzie podróżował by Nauczać w HonkonguSingapurzeAustralii  w styczniu 2018 roku.

W lutym, Czcigodny Lama Dondrup Dorje będzie Nauczał w GrecjiRumuniAngli Włoszech; Nauczanie w Angli będzie obejmowało świętowanie Lossar (Tybetański Nowy Rok) i Chiński Nowy Rok. Nauczanie w marcu poza Polską i Japonią będzie obejmować powrót do Hongkongu Singapuru

W celu sprawdzenia szczegółów nadchodzących nauczań odwiedź Harmonogram Nauczań.

 

Pożuć Opinie by Przynieść Pokój dla Umysłu

W Nauczaniu Audio "Pożuć Opinie by Przynieść Pokój dla Umysłu" Czcigodny Lama Dondrup Dorje pokazuje na przykładzie w jaki sposób jesteśmy stworzeniami przyzwyczajeń i nawykowo mamy opinie o innych; dając powód emocjom i nigdy nie prowadząc do szczęścia ani spokoju umysłu.

Czcigodny Lama Dondrup Dorje wyjaśnia historię mnicha z czasów Pana Buddy, który miał trudności z uczeniem się, aż w końcu został nauczany przez samego Buddę. Porada Pana Buddy dla mnicha brzmiała:

“Strzeż swoich myśli. Strzeż swojej mowy.
Nie pozwalaj twojemu ciału zachowywać się w sposób, który spowoduje cierpienie dla ciebie lub innych.
Jeśli postąpisz w ten sposób, nadejdzie czas kiedy uzyskasz osiągnięcie wyzwolenia.”

Strzegąc z uwagą naszego ciała, mowy i umysłu, jesteśmy w stanie porzucić niekorzystne nawyki i powstrzymać umysł przed zbłądzeniem w posiadanie opinii. W ten sposób możemy pozbyć się potrzeby zabiegania o przyziemne szczęście i pogoni, która tylko przynosi nam więcej cierpienia, a w zamian możemy rozwijać spokój umysłu i trwałe szczęście. 

By wysłuchać tego i innych Nauczań Audio lub zapisać je jako MP3 odwiedź Nauczania Audio Czcigodnego Lamy Dondrup Dorje.

 

Najnowszy Raport o filmie Życie Guru Rinpoche - Nowa Edycja

Paranirvana Pana Buddy
Chenrezig

 

 

 

 

   

Projekt przetłumaczenia Tybetańskich dialogów w filmie na Angielski, Chiński i inne języki trwa już od wielu lat. Cały film został cyfrowo przetworzony do wysokiej rozdzielczości z dodaniem wielu nowych scen uwzględniając oryginalne tło malowanych na płótnie scenografii klatka po klatce w tempie 24 godzin odrysowywania metodą rotoskopową 1 sekundy filmu. 

Film ten, składający się z dziesięciu rozdziałów, będzie wypuszczany po jednym rozdziale. Edycja pierwszego rozdziału filmu Życie Guru Rinpoche - Nowa Edycja jest planowana na pierwszy dzień Losar'u tego roku. Film będzie dostępny z wyborem podtytułów w językach AngielskimChińskimJapońskimFrancuskimGreckimWłoskimRumuńskim.

 

Di Zi Gui po Grecku - Przewodnik jak podążać Śladami Mędrca

Uczniowie w Grecji będą mogli skorzystać z greckiej wersji językowej Di Zi Gui - Przewodnika Jak Podążać Śladami Mędrca; będącego głównym tematem Nauczania w czasie Letniego Odosobnienia Pathgate 2016.

Postępowanie osoby podążającej śladami mędrca, zgodnie z Di Zi Gui, wynika z szacunku dzieci dla rodziców: respektowania i darzenia miłością rodziców w domu; szanowania starszych we wspólnocie; bycia roztropnym w codziennym życiu; bycia godnym zaufania; darzenia miłością wszyskich istot jednocześnie utrzymując się blisko osób dobrych i szlachetnych; i poświęcenia naszego pozostałego czasu nauce. 

Odwiedź zakładkę Teksty na stronie Pathgate by przeczytać lub zapisać angielską wersję Di Zi Gui i aby posłuchać oryginalnej Chińskiej recytacji w języku Mandaryńskim lub Kantońskim.

 

Podsumowanie Działalności Pathgate w 2017 roku

Czcigodny Lama Dondrup Dorje nauczając podczas Letniego Odosobnienia 2017

W 2017 rokuCzcigodny Lama Dondrup Dorje kontynuował swoje podróże po świecie dając nauczania i wspierając uczniów Pathgate w  HongkonguSingapurze, AustraliiJaponi, AngliiGrecjiWłoszechRumunii Polsce. W 2018 roku uczniowe w Polsce będą mogli korzystać ze wsparcia w postaci nowej Polskiej wersji językowej Strony Internetowej Pathgate. Strona internetowa Pathgate jest już dostępna w wersji Angielskiej, Greckiej, Włoskiej, Rumuńskiej, Polskiej, Chińskiej i Japońskiej. 

Uczestnicy w czasie Letniego odosobnienia Pathgate 2017 w Centrum Dharmy Pathgate

W 2017 roku Letnie Odosobnienie Pathgate w Newcastle w Anglii, odbyło się w lipcu i sierpniu, gdzie wielu uczniów miało sprzyjające warunki by uczestniczyć w całym dziewięciotygodniowym odosobnieniu. Jako część codziennego programu odosobnienia, Letnie Odosobnienie 2017 obejmowało codzienną ofiarę dymu Riwo SangchoVajrakilaya Tara puja, a u wielu uczniów wystąpiły oznaki odniesionych znacznych korzyści z tych praktyk. W czasie Odosobnienia, Czcigodny Lama Dondrup Dorje kontynuował Nauczanie o Modlitwie Siedmiu Wersów do Guru Rinpoche, które odbywało się w czasie całego 2017 roku. 

Codzienne Nauczania Audio były dostępne co wieczór w naszym Centrum Pathgate w UK od dłuższego czasu. Taka możliwość jest obecnie dostępna na prośbę, dla tych uczniów Pathgate, którzy otrzymali ku temu pozwolenie od Czcigodnego Lamy Dondrup Dorje.

Były kościół został przekształcony w nowe Centrum Palyul w New York City

W sierpniu, prośba o finansowe wsparcie została wystosowana przez Khenpo Tenzin Norgay, który poświęcił ostatnie cztery lata na zgromadzenie sumy $ 1.000.000 USD na zakup byłego kościoła w dzielnicy Queen w Nowym Jorku, aby przekształcić go w miejskie Centrum Palyul, co było jednym z ostatnich niespełnionych pragnień Jego Świątobliwości Penor Rinpoche, w tym celu, Khenpo Tenzinowi Norgay udało się zgromadzić $ 600.000 USD, co nadal było w pewnym stopniu niewystarczające na pokrycie ceny ofertowej nieruchomości. Czcigodny Lama Dondrup Dorje w odpowiedzi na tę prośbę, był w stanie zaoferować wystraczającą sumę pieniędzy by uczynić możliwym dla Khenpo Tenzin Norgay zakup budynku w imieniu Palyul Ling International w USA i rozpoczęcie procesu renowacji budynku, obejmującego przygotowanie zakwaterowania dla mnichów, którzy będą tam przebywać. Budynek obecnie oczekuje na zatwierdzenie transakcji sprzedaży przez pełnomocnika Stanu Nowy York. 

Niektórzy z uczniów sponsorowanych przez Program Partnerski Pathgate

Program Partnerski Pathgate kontynuuje swoje trwające zobowiązania finansowania edukacji młodzieży i wyświęconych w różnych krajach takich jak Mongolia, Indie, Nepal. Cotygodniowe wsparcie dla miejscowych bezdomnych i chorych również trwało przez cały rok. Wszystko to stało się możliwe dzięki hojnemu wsparciu uczniów i przyjaciół Instytutu Pathgate na całym świecie. Jeśli chciałbyś wspierać Program Partnerski Pathgate i stać się Przyjacielem  Pathgate International, możesz to zrobić klikając na link Ofiaruj Darowiznę.

 

Noworoczny Harmonogram Nauczań Czcigodnego Lamy Dondrup Dorje

Ven. Lama Dondrup Dorje with students in Osaka, Japan

Po zakończeniu Zimowego Odosobnienia Pathgate w Newcastle upon Tyne, Anglia; Czcigodny Lama Dondrup Dorje wyrusza w podróż by nauczać w Hongkongu, Singapurze, Grecji i Rumunii w styczniu 2017.

W lutym, Nauczanie odbędzie się w Polsce, Włoszech, Grecji i Anglii; zanim Czcigodny Lama Dondrup Dorje wróci do Azji w marcu by Nauczać w Hongkongu, Singapurze i Australii.

Aby uzyskać więcej informacji o nadchodzących Nauczaniach sprawdź Harmonogram Nauczań.

 

Zobacz Prawdę z Wyciszonym Umysłem

Buddha Statue at Pathgate Dharma Centre

Wyciszony umysł jest w stanie utrzymać nasz umysł bezpiecznym, z dala od emocjonalnych przeszkód, wynikających z przywiązanianiechęci i ignorancji, eliminując w ten sposób tysiące trudności w naszym życiu.

Wszystkie istoty czujące pragną szczęścia, ale w rezultacie naszych dążeń nieuniknionym jest, że bywamy szczęśliwi z nieistotnych powodów, denerwujemy się z nieistotnych powodów, oczkujemy wygranej nad trywialnymi rzeczami. W rzeczywistości wszystko czego doświadczamy na świecie okazuje się tylko kolejnym zjawiskiem przechodzącym przez niekończącą się przemianę ku niczemu.

Kiedy nasz umysł jest spokojny i pozostaje w stanie swojego największego wyciszenia, wtedy w trafności czasu wyłania się z naszego wnętrza strumień światła, które umożliwia nam dostrzeżenie prawdziwej istoty wszystkiego, i w ten sposób umożliwia nam porzucenie wszyskich zbędnych fiksacji by wkroczyć na ścieżkę prawdy prowadzącą w przyszłość niekończącego się szczęścia.  

Aby wysłuchać tego i innych Nauczań Audio, lub by zapisać je jako MP3, odwiedź Nauczania Audio Czcigodnego Lamy Dondrup Dorje.

 

Przegląd Działalności Pathgate 2016

W roku 2016, Czcigodny Lama Dondrup Dorje kontynuował wspieranie uczniów Pathgate utrzymując pełen terminarz podróży i nauczań na świecie. 

Oprócz przeprowadzenia wielu odosobnień w Anglii oraz regularnych wizyt w Hong KonguSingapurzeNaganoSydneyMelbourneMediolanieAtenach BukareszcieCzcigodny Lama Dondrup Dorje dwukrotnie odwiedził Kraków Polsce w 2016 roku by nauczać i wesprzeć powstanie nowej grupy praktykującej dla lokalnych uczniów. Czcigodny Lama Dondrup Dorje w październiku na zaproszenie uczniów, którzy byli obecni w Nagano po raz pierwszy odwiedził, także Osakę by nauczać.

Anis (nuns) of the Pathgate Institute demonstrate the making of tormas to students during the Winter Retreat
Ven. Lama Dondrup Dorje with students in Poland

Letnie Odosobnienie Pathgate Newcastle w Anglii trwało, jak zazwyczaj dziewięć tygodni i wzięło w nim udział wielu uczniów z całego świata z czego większość pozostawało by skorzystać z codziennych nauczań audio oferowanych każdego wieczoru w Centrum Pathgate w Newcastleo.

Ven. Lama Dondrup Dorje with students in Osaka, Japan
Ven. Lama Dondrup Dorje with students during Pathgate Summer Retreat 2016

Program Partnerski Pathgate kontynuował fundowanie edukacji i zaplecza dla młodych i wyświęconych w różnych krajach, takich jak MongoliaIndia Nepal, oprócz całorocznego niezbędnego wsparcia dla starszych i bezdomnych. To wszystko to stało się możliwe dzięki hojnemu wsparciu uczniów i przyjaciół Instytutu Pathgate na całym świecie. Jeśli chciałbyś wesprzeć Program Partnerski Pathgate i zostać Przyjacielem Pathgate International, możesz to uczynić klikając w link Ofiaruj Darowiznę.

 

 

There are no articles in this category. If subcategories display on this page, they may contain articles.